2024 Bursluluk Sınavları 21 Nisanda Yapılacak

İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavları (İOKBS) 21 Nisan 2024 tarihinde yapılacak.

Sınav, 21 Nisan 2024 tarihinde tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile 10.00’da merkezî sistemle aynı anda başlatılıp tek oturum şeklinde düzenlenecek.

Bursluluk sınavına ortaokul k 5, 6, 7 ve 8’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflarındaki öğrenciler girebilecek.

Sınavla ilgili detaylar daha sonra yayınlanacak olan "İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Başvuru ve Uygulama Kılavuzu 2024"te yer alacak.

3 Beğeni

Bursluluk sınavında geçen yıl olduğu gibi yine birinci dönem konularında mı soru sorulacak?

2024 bursluluk sınavı için kılavuz henüz yayınlanmadı ama muhtemelen sadece 1.dönem konuları olmayacak, sınav tarihine kadar olan konulardan sorulacak. Kılavuz yayınlanınca forumdan da bu konuda duyuru yapacağız.

Bu arada bursluluk sınavı 21 nisan da yapılacak pazar günü Türkiye saati ile 10.00’da yanlış bilgi vermeyelim. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Açıklamada da öyle yazıyor :blush: